Przeskocz do treści

Różnice między bramą garażową a przemysłową

Bramy segmentowe równie dobrze sprawdzają się jako bramy garażowe, jak i przemysłowe. Jako bramy przemysłowe doskonale sprawdzają się we wszystkich typach obiektów zaczynając od warsztatów samochodowych, przez hipermarkety, po największe hale i hangary. W związku z tym, że są to często duże budynki o niestandardowych wymiarach, a bramy przemysłowe tworzone są indywidualne do każdego rodzaju budowli, istnieją różnice pomiędzy bramą garażową, a przemysłową.

W przypadku zwykłej bramy garażowej na ręczne jej podniesienie pozwalają sprężyny skrętne. Przy bramach segmentowych przemysłowych stosuje się specjalistyczne siłowniki boczne, które są zamontowane na wale nawojowym i dodatkowo wspomagają pracę sprężyn skrętnych. Siłowniki takie przenoszą duże obciążenia i są w stanie unieść szybko i sprawnie każdą bramę. Jest to istotne ponieważ bramy przemysłowe często mają dużo wyższe nadproże, a co za tym idzie są większe od garażowych.

Brama rolowana - napędO bezpieczeństwo użytkownika dba w tym przypadku układ fotokomórek lub listwy kontaktowej umieszczonej w dolnej krawędzi bramy, a awaryjne otwieranie odbywa się za pomocą łańcucha. Przekładnia łańcuchowa montowana jest wewnątrz pomieszczenia, obok bramy, trzeba mieć więc na uwadze miejsce jakie zajmie ten mechanizm. Można zastosować również inne systemy ręcznego otwierania. Oprócz przekładni łańcuchowej, dostępna jest również przekładnia sznurkowa lub mechanizm składający się z silnika kompaktowego, otwierający i zamykający bramę.

Decydując się na zakup bramy przemysłowej istotne jest wybranie modelu posiadającego odpowiednie atesty i certyfikaty. Jest to bardzo ważne ponieważ brama musi być bezpieczna w użytkowaniu, a także skutecznie chronić mienie przez kradzieżą czy czynnikami zewnętrznymi.