Przeskocz do treści

Nowoczesne i solidne bramy Dopler

Firma Dopler produkuje bramy garażowe i przemysłowe w wielu wariantach technicznych. Bramy segmentowe należą do rozwiązań najczęściej stosowanych zarówno przy zabezpieczaniu garaży, warsztatów jak i hal przemysłowych. Podstawowymi elementami konstrukcyjnymi tego typu bramy są panele bramowe o wysokości 50 lub 60 cm. wykonane ze stali wysokogatunkowej malowanej lakierem proszkowym, co daje bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Wnętrze paneli bramowych wypełnione jest wtłaczany pod ciśnieniem poliuretanem. Takie rozwiązanie zwiększa sztywność całej bramy, a także doskonale izoluje akustycznie i termicznie. Panele bramowe mogą być pomalowane na dowolny kolor - firma Dopler posiada własną lakiernię, posiadają też różnorodna fakturę zewnętrzną, tzw. tłoczenie. Dużą popularnością cieszą się okleiny drewnopodobne, które dobrze współgrają z architekturą budynków. W bramach garażowych stosuje się fakturę zewnętrzną w kilu rodzajach - panele gładkie, panele o strukturze woodgrian (imitacja drewna) i kasetony. W bramach przemysłowych wykorzystuje się fakturę Stucco - czyli skórka pomarańczy z przetłoczeniem poziomym, v-profilowanie lub mikroprofilowanie.

W bramach segmentowych często stosuje się okna doświetlające zainstalowane w jednym z paneli. Szyba z zespolonego PCV daje efekt naturalnego szkła jednak gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania. Kolejną funkcjonalnością bram segmentowych są zintegrowane drzwi przejściowe. Tego typu konstrukcja umożliwia podnoszenie się drzwi z całą bramą. Szczególnie wygodne jest to w warsztatach samochodowych i halach gdzie ruch jest znaczny. Zimą pomieszczenia nie są narażone na niepotrzebne wychłodzenie.

Bramy poruszają się dzięki systemowi rolek jezdnych poruszających się w układzie prowadnic pionowych i poziomych mocowanych na stałe do ścian. Podstawową siłą napędową bramy są sprężyny skrętne zamontowane na wale nawojowym wyposażone w system stalowych linek. Za ich pośrednictwem brama unosi się do góry. Pozwala to na ręczne podnoszenie bramy. Przy bramach dużych, elementem wspomagającym podnoszenie jest kołowrót łańcuchowy. Przy doborze rozwiązań konstrukcyjnych istotną kwestią jest rodzaj prowadzenia bramy. Mogą to być: prowadzenie standardowe, prowadzenie niskie, prowadzenie wysokie i prowadzenie pionowe. Dzięki dużej elastyczności produkcji, firma Dopler jest w stanie dopasować bramy do większości rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych stosowanych przy budowie garażów, warsztatów i hal produkcyjno-magazynowych.

Bramy mogą być wyposażone w system sterowania automatycznego. Zwiększ to wygodę użytkowania. Bramy garażowe najczęściej wyposaża się w siłownik górny z szyną prowadzącą, która odpowiedzialna jest za unoszenie bramy. Przy dużych i ciężkich bramach przemysłowych stosuje się siłowniki boczne wspomagające pracę sprężyn skrętnych. Sterowanie bramą odbywa się zdalnie, za pośrednictwem pilota lub wyłącznika stacjonarnego. Gdy zabraknie prądu, o ciągłość pracy dba akumulator. Standardem jest też układ fotokomórek lub listwy kontaktowe zabezpieczające użytkowników przed przyciśnięciem przez bramę.

Dopler - producent bram garażowych i przemysłowych

Bramy garażowe i przemysłowe firmy Dopler to nowoczesne, dopracowane konstrukcyjnie produkty, które zapewniają najwyższy poziom techniczny oraz zapewniają bezpieczne i komfortowe użytkowanie.