Przeskocz do treści

Alternatywa dla bram segmentowych

Brama rolowanaKolejną możliwością do zastosowania w garażu są bramy rolowane, które funkcjonują na zasadzie nawijania sekcji bramy na wałek nawojowy. Brama zwija się do kasety nawojowej nad otworem bramowym. W zależności od wysokości bramy kasety nawojowe mają różną wielkość. Mogą być montowane przed otworem wjazdowym. Do produkcji bram garażowych rolowanych używa się profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, która jest doskonałą izolacją akustyczną i termiczną. Bramy dostępne są w różnych kolorach dlatego łatwo dostosować je do aranżacji budynku.

Zalety bramy rolowanej

Bramy rolowane to bliźniacza konstrukcja do rolet zewnętrznych. Możliwy jest montaż ich nie tylko pod sufitem, ale również z boku w przypadku małych powierzchni lub wewnątrz. Bramy rolowane nie zajmują miejsca pod stropem, dzięki czemu nie trzeba brać ich pod uwagę przy projektowaniu oświetlenia lub konstrukcji dachu. Sterowanie bramy garażowej rolowanej najczęściej odbywa się za pomocą pilota, a awaryjne otwieranie za pomocą mechanizmu korbowego umieszczonego wewnątrz garażu. Niezbędnym wyposażeniem bram jest układ fotokomórek, zabezpieczających przed przygnieceniem osób lub rzeczy znajdujących się w linii pracy bramy.

Bramy rolowane w sektorze przemysłowym

Brama rolowana przemysłowaKolejnym zastosowaniem dla bram rolowanych jest sektor przemysłowy. W tym przypadku oprócz profili aluminiowych ocieplonych występują profile wykonane z aluminium tłoczonego lub ze stali wypełnione pianką poliuretanową. Dzięki tym rozwiązaniom można wykonać bramy o dużych gabarytach, przystosowane do dużej częstotliwości pracy.

Bramy rolowane przemysłowe najczęściej sterowane są za pomocą centrali sterującej zintegrowanej z wyłącznikiem, a zabezpieczenie stanowi listwa kontaktowa wykrywająca obecność przedmiotów lub osób w świetle bramy. Bramy przemysłowe podnoszone i opuszczane są za pomocą trójfazowego siłownika elektrycznego, który gwarantuje jej bezpieczną i wieloletnią eksploatację. Każda z bram rolowanych może być wyposażona w elementy doświetlające w dowolnym miejscu na płaszczyźnie bramy lub w specjalne systemy wentylacyjne umieszczone w dolnym profilu. Przy wyborze tego rozwiązania należy pamiętać, że bramy rolowane nie występują w wersji tylko z napędem ręcznym. Siłownik podnoszący bramę jest integralną i niezbędną częścią.